3 Nisan 2010

Aglamis suratla gulen surat.


Bazi insanlar nedense hep karamsar hep uzgun duruyorlar.Mutluluk hormonlari sanki salgilanmiyor.Birsey anlattiklari zaman hep uzucu ve kotu yonleri ile olanlari anlatiyorlar.Yada en ufak seyde bile uzulecek birsey bulabiliyorlar.
Bu bir meziyet mi emin degilim.Sanirim bakisacisi.

Benim dikkat ettigim sey eger hep bu tip insanlarla birarada olursaniz farkinda olmadan sizde huzun ve kasvetin icine giriveriyorsunuz.Tam tersi yuzu gulen,neseli biriyle beraberken gulmekten ceneniz agriyor ,karniniz kasiliyor.

Ben genelde fazla derdimi uzuntumu anlatmayi sevmem.Karsimdakinin ici karariyor gibi gelir.Gulmeyi,es gecmeyi tercih ederim.Hatta bazen ne kadar kotu de olsaniz eger gulmeye gayret ederseniz devami mutlaka geliyor.Gittikce havaniz degisiyor yuzunuz aydinlaniyor birden karanliktan cikiveriyorsunuz.

Allaha sukur benim etrafimda olan insanlarin hepsi girgir samata,neseli ve muthis esprili tipler.Cok sansliyim.

Didem

1 yorum:

Selma Er dedi ki...

birçoğumuzun ne çok sıkıntıları,üzüntüleri var..kardeşimiz,çok yakın dostumuz,arkadaşımız ile sıkıntılarımızın bir kısmını belki paylaşabiliriz..birbirimize faydamız olabiliyorsa ne ala..önemli olan mutlulukları,sevinçleri,dertleri paylaşmak..karşımızdakini üzmeden,sıkmadan,bıktırmadan..her zaman gülemeyiz..her zaman da ağladığımızı gösteremeyiz..